Jacek FitałPsycholog

jacek-fital

Ukończyłem psychologię o ścieżce psychologia kliniczna na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, oraz studia podyplomowe z zakresu psychotraumatologii pod kierownictwem dr hab. Elżbiety Zdankiewicz-Ścigały, oraz studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS pod kierownictwem dr n. med. Wiesława Czernikiewicza. Ukończyłem również 4-letnią Szkołę Psychoterapii w Centrum CBT pod kierownictwem dr hab. n.med. Anity Bryńskiej.

Nastawieni na powrót do zdrowia

Doświadczenia psychoterapeutyczne zdobywałem w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy SWPS w Warszawie, oraz w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawie.
Obecnie pracuje jako starszy asystent w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Tomasza Wolańczyka.
Prowadzę psychoterapię w podejściu poznawczo-behawioralnym. Jest to jedna z najbardziej skutecznych i najlepiej zbadanych metod postępowania terapeutycznego. Głównym założeniem tej formy leczenia terapeutycznego jest przekonanie, że myśli, emocje i zachowania człowieka wzajemnie na siebie wpływają, tworząc wzorce zachowań, które nie zawsze są właściwe.
Jestem certyfikowanym terapeutą EMDR(Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Terapia EMDR stosowana była początkowo głównie w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD), z czasem badania potwierdziły jednak jej skuteczność w znacznie szerszym spektrum zaburzeń o podłożu lękowym, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, a nawet w przypadku depresji. Od lat metoda ta znajduje z powodzeniem zastosowanie w leczeniu psychologicznych traum, wynikających z różnego rodzaju trudnych doświadczeń, w tym przemocy fizycznej lub psychicznej, zaniedbania, molestowania seksualnego, gwałtu, wypadków komunikacyjnych, klęsk żywiołowych, bycia świadkiem czyjejś śmierci lub towarzyszenia bliskim w ciężkiej chorobie.
W ramach mojej praktyki pracuję również z osobami mającymi problem ze swoją seksualnością. Głównym obszarem mojej pracy w tym zakresie jest terapia zaburzeń tożsamości płciowej oraz zaburzeń preferencji seksualnych. Zajmuję się także terapią dysfunkcji seksualnych, trudnościami związanymi z akceptacją orientacji seksualnej i trudnościami w sferze seksualności w terapii par.
Jako psychotraumatolog zajmuję się rozpoznawaniem doświadczeń traumatycznych, ich objawów oraz skutków. Udzielam terapeutycznego wsparcia w uporaniu się z następstwami traumy na poziomie emocjonalnym, somatycznym i poznawczym. W pracy jako psychotraumatolog korzystam z terapii EMDR.
Jestem wykładowcą Szkoły Psychoterapii CBT-EDU i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w rozlicznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Jestem także aktywnym uczestnikiem i prelegentem szkoleń i konferencji z zakresu szeroko pojętej psychologii i psychiatrii.
W ramach przygotowań do pracy z pacjentem, odbyłem własną psychoterapię, aby jeszcze lepiej zrozumieć zasady i mechanizmy psychoterapii.
Moją pracę poddaję regularnej superwizji.

contact details

Jacek Fitał Centrum Terapii, ul. Królewska 14, 00-065, Warszawa

Social Profiles

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z krótkiego formularza, aby przesłać zapytanie lub zgłosić problem do naszych specjalistów. Zawsze chętni do pomocy, odpowiadamy tak szybko, jak to możliwe.

Zostaw kontakt, my zajmiemy się resztą

Wysyłając swój e-mail lub numer telefonu zgadzasz się na politykę prywatności oraz akceptujesz RODO

Zostaw kontakt, my zajmiemy się resztą