Psychoterapia par. Kiedy jest ten moment, aby udać się do psychologa?

Codzienny pośpiech, skupienie się na pracy, zamknięcie na potrzeby drugiej strony – to drobne kamyczki, które w pewnym momencie mogą wywołać trudną do zatrzymania lawinę wzajemnych oskarżeń. Jeśli coraz trudniej jest Wam się porozumieć, być może to najlepszy czas, aby skorzystać z psychoterapii par.

Dla kogo jest psychoterapia par?

Psychoterapia par to skuteczny sposób na to, aby znaleźć rozwiązanie problemów pojawiających się w związku pomiędzy dwojgiem ludzi. Wciąż kłócicie się o te same sprawy? Nierozwiązane problemy nawarstwiają się, tworząc ścianę, przez którą coraz trudniej usłyszeć głos partnera? Oddalacie się od siebie i chociaż wciąż mieszkacie pod jednym dachem, to masz wrażenie, że żyjecie osobnymi życiami?

Psychoterapia par to szansa na to, aby na problemy w związku spojrzeć z innej perspektywy. To droga, która ma doprowadzić do lepszego zrozumienia potrzeb, emocji i pragnień, zarówno własnych, jak i partnera.

Kiedy udać się po pomoc do specjalisty?

Im szybciej podejmiecie wspólną decyzję o tym, aby podjąć terapię par, tym lepiej. To proces, który wymaga aprobaty i chęci zmiany od każdej ze stron. Gdy konflikt znacznie przybierze na sile, któreś z Was może zrezygnować z walki o związek. A wtedy będzie już za późno. Na spotkanie z psychologiem
warto wybrać się w sytuacji, gdy narastają problemy z komunikacją, spada satysfakcja z jakości związku, pojawia się potrzeba wspólnego przepracowania trudnych sytuacji.

Czujesz, że w Twoim związku nie układa się od dłuższego czasu? Nie możesz znaleźć nici porozumienia z partnerem lub partnerką? Skontaktuj się z Centrum Psychiatrii i Psychoterapii i dowiedz się więcej o terapii par.